Odboj na Jičínsku

Poznámky k prohledávání

Vážení přátelé,

Byli bychom rádi, kdybyste měli větší možnost textového hledání na stránkách archivu StB Jičín. Bohužel je však zatím textových materiálů méně, než obrazových. Je to pouze záležitost času, protože přepis nejde tak rychle a následná kontrola je také složitá. Proto se vám tímto omlouváme.

V současnosti se dají v textové formě vyhledat kompletní ročníky 1967 – 1975 z archivu, dále seznam dosud známé agentury, záhlaví textů k výstavě, rovněž tak pomocné zdroje, ve kterých uvádíme především znění zákonů dotýkajících se této tematiky.

Chceme vás tímto poprosit, zda byste mohli i vy přispět se svým svědectvím. Domníváme se, že vy, čtenáři těchto stránek, máte potenciálně rozsáhlejší informace, než k jakým jsme v tomto okamžiku se schopni dostat. I vaše svědectví může být důležité pro dokumentaci – nejen odboje na Jičínsku, ale celé doby, ve které jsme žili. Proto neváhejte a napište nebo přispějte do diskuse. Máme možnost pro vás ověřit vaše informace, popřípadě vám poskytnout další údaje. Budeme rádi. Diskrétnost zaručujeme.

Zajímají nás i vaše osobní dojmy z materiálů, se kterými se patrně poprvé máte možnost v takovémto rozsahu seznámit. Napište!

Poslední poznámka se týká možného rozšíření této činnosti na další okresy, což jsme již zaznamenali ve vašich e-mailových ohlasech, a což naznačila i senátorka Lastovecká ve známém článku v MF Dnes. Bylo by skvělé, pokud by se mezi vámi našli dobrovolníci či instituce, které by si pro badatelské účely vyžádaly v Archivu MV ČR ekvivalentní dokumenty pro svůj okres. My vám můžeme poradit, poskytnout informace, popřípadě pomoci se zpracováním. Protože po posledních volbách nelze vyloučit pozdější obstrukce při naplňování zákona č. 107/2002 Sb., snad by stálo za úvahu pustit se do dokumentární práce v brzké době. Máte-li zájem o další postup a infromace, kontaktujte nás, rádi pomůžeme.

Těšíme se na vaše ohlasy a děkujeme za zájem o naše stránky. Každý týden lze na nich očekávat nové přírůstky. Aktualizace uvádíme v samostatném souboru.

Za minulost průzračnější!

Vaši autoři, editoři a správci.VyhledáváníDiskuseArchivodboj@jicinsko.cz


Odboj na Jičínsku – Úvodní strana